fbpx
noun_bag_3266569

Meist

28/04/2022 2023-08-03 11:45

Meist

Atmosfäär

Läänemaa põldude metsade vahel asub Saaremaad meenutav kiviaedadega ümbritsetud Peetri Talu. Talu lummas pererahvast just see nagu oleks sattunud Saaremaale, kuid tegelikult oled Läänemaal. Kevade saabudes kuuleme sookurgede laulu, tagaaiast saame kaasa elada nende paaritamis mängudele. Terve päeva päikese poole olev talu on ümbritsetud sirelihekiga, talu ees on imeline suur kask. Tihti näeme ka hiirviud tiirutamas arvatavasti mõnd konna või hiirt otsimas. Talu koosneb rehielamust maakeldrist peokuurist.

Peetri talu 2
Peetri Talu

Õunapuu õite all saab mõnusalt pidada õhtusööke, lõkkeplatsi ümber istuda ja mõtteid mõlgutada. Pererahvas pakub unustamatuid õhtusööke, mõnusat olemist lebolas shisat popsutades ja päikseloojangut vaadates taustaks rohutirtsude sireen. Mõnusa õhtu lõpetuseks on võimalik sauna ja kümblustünni nautida. Ööbida saab klaasmajakestes. Ole hetkes ja naudi maaelu! Tere tulemast Peetri Tallu!

Eraisikule

Kui väsinud reisija vajab majutust, pakub Peetri Talu mitmeid võimalusi. Tallimaja teisel korrusel on kaks magamistuba, kus on kokku kaheksa voodikohta. On ütlematagi selge, et toad sisaldavad kõiki mugavusi, alates dušist, tualetist ja köögist kuni sauna, veranda ja kaminaruumini. Nautige lõõgastavat saunasessiooni või mõnusat vestlust kaminatoa ees enne magamaminekut ja vajute kindlasti sügavasse ja rahulikku unne.

Ärikliendile

Pakume majutust ja toitlustust äriklientidele, kes soovivad veeta aega värskes õhus, et genereerida ja arutada uusi ideid. Kokku on saadaval kuus majutusvõimalust, kuid ilusa ilma korral on võimalik rohkem inimesi õues majutada. Seminaride, sünnipäevade ja muude ürituste jaoks on meil olemas peolaud, mis mahutab kuni 20 inimest. Peolaudas on olemas heli- ja valgustehnika ning vajaduse korral aitame Teil leida ka sobiva saatejuhi või esineja.

Ajalugu

Soolu lummab tulijat oma kadakate ja kiviaedadega ning loob tunde, nagu oleksid sattunud mõnele kaunile Eesti saarele. Tegelikult on selles näpuotsatäis tõttki: alles hiljuti olid meri ja saared Soolule õige lähedal, sest Noarootsi poolsaar ühines mandriga vähem kui paarsada aastat tagasi. Ajalooallikatest on teada, et veel 18. sajandil purjetas Peeter Esimene Noarootsi ja mandri vahelt Haapsallu. Nüüd asub Noarootsi Peetri Talust vaid pooletunnise autosõidu kaugusel, mistõttu on seda erakordse ajalooga poolsaart lihtne meie juurest avastama minna.

Noarootsi kirik
Ajalugu

Peetri rehitalu ise ehitati 1928. aastal ning see esindab traditsioonilist Eesti talukompleksi, kus igapäevaelu koosnes loomade karjatamisest, leivataina sõtkumisest ja põllutööst. Toona oli õu täis laste kilkeid, lammaste määgimist ning värske saagiga merelt tulnud kalurite rassimist.Kui talu ajalugu ulatub eelmise sajandi algusesse, siis Soolu küla tähistas äsja oma 500. juubelit.

Ajalugu

Nüüdseks on koolist alles vaid kuuri- ja aidahoone ning kiviaed, kuid soolulaste ärgas ja edumeelne vaim pole tänini kuhugi kadunud. Tänapäeval elab Soolus koos suvitajatega 50 elanikku, kuid vaimuelult teeb küla silmad ette nii mõnelegi linnale: laulu- ja tantsuõhtuid, aruteluringe ja professionaalsete näitlejatega teatrietendusi korraldatakse vaat et iga nädal.

ratsutamine

Vaata saadavust

1 Tuba , 1 Täiskasvanu , 0 Laps
Toad
Täiskasvanud
Lapsed