Mis võib olla veel parem, kui mälestus heast veinist, elamus perfektsest maitsekooslusest või meenutus imelisest õhtusöögist lähedase inimesega? Toit on meie küte ja võimaldab meil elu parimal võimalikul viisil nautida, kuid meie Peetri talus usume, et lisaks meie bioloogilisele energiavajadusele on toit üks eriline emotsioonide kogemise viis.

Inimesed kogevad elus mitmeid tundeelamusi, mis on seotud erinevate elu osadega. Sageli seostuvad positiivsed emotsioonid näiteks sõprade, lähedaste, meelepäraste tegevuste, reisimise ja eriliste seesmiste tundmustega. Samamoodi pakub meile palju positiivset hea toit, mis annab aluse sealt tulenevaid emotsioone teistega jagada. Toit tekitab igaühes meist heaolutunde, vallandades kirjeldamatuid õnnehormoone. Toidu kaudu on võimalik avastada uusi maitseid, mida elus kunagi varem kohanud pole.

Armastus käib kõhu kaudu

Selles peitub omamoodi romantika, kui toit on sedavõrd hea, et soovid seda teistelegi jagada. Olgu selleks eesti, mehhiko või aasia maadest pärit toidukultuur. Veel enam, kui oled gurmee ise valmistanud, tead selle koostist ja lisanud sellele oma pühendumuse. Miks muidu hoitakse hõrke ja müstilisi retsepte saladuses või antakse edasi vaid perest-perre? Toit võimaldab avaldada armastust neile, kellest hoolime. Selles on peidus emotsioon, mis saab alguse kirest, mis ei pruugi olla niivõrd seotud konkreetse maitse, kuivõrd toidu valmistamise ja hetkes olemisega.

Peetri talu näitel võib öelda, et õhtusöögi muudavad müstiliseks armsate inimeste kohalolu, restorani miljöö, roogade ning personali vahetu kooslus. Kõigi elementide mõjuväljas tekib soe mälestus, mida on hiljem hea meenutada. Samaväärselt oluline on restorani asukoht, mis mängib rolli peamise esmamulje kujunemisel. Näiteks terve päeva päikese poole olev Peetri talu asub keset Läänemaa metsi ja põlde, meenutades oma atmosfäärilt Saaremaad. Kaunis looduskeskkond võimaldab kevade saabudes kuulda kütkestavat linnulaulu ning nende paaritumismängudele tagaaias kaasa elada. Loe Peetri talu atmosfääri kirjeldust pikemalt siit.

Lisaks õhtusöögile endale on oluline personali pühendumus ja koostöö, mis räägib meile restorani kohta väga palju. Personali pakutud hea emotsioon, avatud suhtlus, kirglikkus ja sõbralikkus ning peakoka soovitused – need on märksõnad, mis maitserännaku veel mitmekülgsemaks muudavad.

Romantiline õhtusöök tähendab eelkõige, et kogu atmosfäärist saadud elamust saab jagada armastatud inimesega. Seltskond, kellega uusi maitseid avastada, muudab maitserännaku veel seiklusrohkemaks, sest saadud emotsioone on mõnus vahetult jagada ning see on imetabane viis see hetk eriliseks muuta.

5-käiguline

Viiekäiguline maitsev õhtusöök Peetri talus

Peetri talus ootab Sind ja Sinu kaaslast viiekäiguline maitsev õhtusöök. Maitserännak ei tähenda meie jaoks lihtsalt toidu serveerimist või gurmeed taldrikul, vaid soovime anda võimaluse Sinul ja Sinu lähedastel väärtuslikke emotsioone ning mälestusi koguda. Peetri talu on selleks imeline koht.

5-käiguline maitserännak

  • Mereanni bisque.
  • Ahjus küpsetatud baklažaan tomati salsa, kitsejuustu ja röstitud mandlitega.
  • Raviool täidetud kõrvitsa, seedermänniseemnete, parmesani ja salvei võiga.
  • Hispaania piimalambajalg kartulite, paprika, tüümiani, rosmariini ja oliiviõliga.
  • Kerge sidruni tartalet värskete mustikatega.

Oma sügis-talvisel 5-käigulisel maitserännakul pakume Vahemere äärest inspireeritud toekamaid soojasid roogasid. Toidud on minimalistlikud, et külaline saaks iga järgnevat rooga nautida. Lisaks serveerime Peetri Talus toidu kõrvale alati omatehtud odrajahu karaskit ja basiilikupestot.

Alustame maitserännakut klassikaga: Prantsusmaalt pärit mereanni bisque, ehk kreemjas supp krevettide, karpide ning teiste mereandidega. Seejärel siirdume Kreekasse, kus võtame niši populaarsetest baklažaani toitudest. Siit tuleneb ka meie teine roog – ahjus küpsetatud baklažaan tomati salsa, kitsejuustu ja röstitud mandlitega. Sealt suundume Itaaliasse – kolmas roog on raviool täidetud kõrvitsa, seedermänniseemnete, parmesani ja salvei võiga.

Pearoaks suundume Hispaaniasse ning kasutame tooraineks Hispaania piimalambajalga. Eestis saab seda ainult Peetri talus. Küpsetame seda ahjus traditsioonilisel meetodil kartulite, paprika, tüümiani, rosmariini ja oliiviõliga. Õhtusöögi lõpetame mõnusa kerge Prantsuse sidruni tartaleti ja värskete mustikatega.

Lõppsõna

Reisidelt saadud ideed ongi olnud inspiratsiooniks, et just need klassikalised road oma võtmes on taldrikule panna. Igale toidule olen lisanud oma tunded ja loomingulisuse. Toidu tegemise kunst seisneb minu jaoks järgmises valemis: üks osa kvaliteetne tooraine, üks osa annet ja kolm osa tundeid.

Peetri talu toiduelamuse saamiseks ja gurmee nautimiseks on võimalik teha broneering siin. Lisaks pakume ka mugavat majutusvõimalust, millega saad lähemalt tutvuda siin.